המרכז הארצי להטמעת ערכים ומנהיגות

מרכז הארצי להטמעת ערכים ומנהיגות באריאל נפתח בשנת 2010 ומציע תכניות יחודיות המשלבות הקניית ערכים, פיתוח מיומנויות ניהול ומנהיגות באמצעות אתגרים ועיבוד תהליכים קבוצתיים.

המרכז הארצי ממוקם בתוך חורש טבעי המשקיף למרחבי נוף וטבע מרהיבים. הפארק מכיל: מתקני אתגר ייחודיים בגובה, מתקני אתגר ייחודיים נמוכים, פינת חי, מסלול לאופניים לרכיבה אתגרית, מסלול הליכה בשטח החי בר, פינות ישיבה מוצלות, פעילות חץ וקשת, בישולי שדה ועוד.

הרציונל מאחורי הפעילות המודרכת:

התפיסה האתגרית שלנו משלבת בתוכה פיתוח והעצמה אישית קבוצתית וקהילתית. תוך התנסות חווייתית על מתקנים. התוכן נשען על פיתוח מנהיגות, נגיעה בסוגי מנהיגות שונים ומנהיגים בעבר ובהווה. התוכנית החינוכית נבנתה עם משרד החינוך תוך חשיבה מעמיקה מה הם היסודות המהותיים שיש להשריש בכל אדם. כיצד כל אדם יכול לבוא לידי ביטוי, כיצד לכל אדם יש משמעות והוא יכול להשפיע קודם כל על עצמו ובכך גם על סביבתו. 

סגל ההדרכה של המרכז הארצי מורכב מאנשי ניהול והדרכה, באמצעות אתגרים, המובילים במדינה. 
הסגל עבר הכשרה ייחודית : במכללת וינגייט ועל ידי חברת Tower Alpine בתחום מיומנויות הדרכה והנחיית קבוצות. 

התוכניות היחודיות של המרכז הארצי להטמעת ערכים ומנהיגות מותאמות  באופן אישי לקבוצה במטרה לממש את הפוטנציאל המירבי של הקבוצה. בין המבקרים של המרכז: בני נוער, סגלי ניהול, הדרכה והוראה, אנשי עסקים, הנהלות ציבוריות ומנהלים בכירים, אנשי צבא ובטחון. 

בתקופה הקרובה אנו מתכננים לפתח את המרכז ולהפכו למזמין יותר עבור המבקרים. הצעדים הקרובים שלנו הם:

  • בניית כיתות לימוד מוצלות בשטח הסמוך למתקנים
  • הוספת שבילי הליכה בין המתקנים
  • הוספת שירותים במקום

בהמשך מתוכננת בניית בקתות והכנת שטח לאוהלים, על מנת לאפשר הלנת אורחים והעברת פעילות רב-יומית במקום.